Egypt v roce 2008

Deníček - 1. až 3. den

1.den 30.4.2008: V 18.30 pro nás přijíždí Eva a odváží nás na Ruzyň. Tam vše probíhá hladce, od CK dostáváme brožurky a trička. Let má 40 minut zpoždění, v letadle je příšerné vedro a vedle nás sedí smradlavej tlustej chlap.Do Káhiry přilétáme ve 2.40 místního času, po slabé hodině jsme odbaveni a spolu s průvodcem Markem odjíždíme do hotelu v centru. Hotel má nejlepší období dávno za sebou. Jdeme si na 2 hodiny lehnout.

Číst dál...

Deníček - 4. až 6. den

4. den 3.5.2008: Snídaně v 7, opět stejná. Jedeme mikrobusem do Gízy na pyramidy. Zaskakuje nás jejich velikost. Kupujeme lístky do areálu a do Velké pyramidy. Po 20 minutách od otevření již nemají lístky, takže zatím máme výklad od egyptoložky Hanky a pak jdeme znovu zkusit ty lístky. Jsme úspěšní a lezeme po schodech do pyramidy. Je to úzká chodba, dost strmá a je tady vedro a velmi těžký vzduch. Dolezeme do pohřební místnosti, je tady jako v prádelně, kolem sedí turisti a meditují "Óhm".

Číst dál...

Deníček - 7. až 9. den

7.den 6.5.2008: Vstáváme v 7.15. Dnes máme v plánu celodenní plavbu felukou po Nilu. V 9 jsme stále na hotelu, kapitán plachetnice zaspal a druhý se modlí. V 9.40 vyrážíme. Baťohy máme v podpalubí, boty nám naházeli do dvou popelnic. Na palubě udělali jedno velké letiště, tak se můžeme válet. Na slunci je hezkých 43 stupňů. Plavčík připravuje oběd, kapitán zahákoval kormidlo a šel něco dělat na příď.

Číst dál...

Deníček - 10. až 12. den

10. den 9.5.2008: Vrchol zájezdu!!! V 6 ráno jsme připraveni k odchodu, ale začíná se to komplikovat. Oslař přijde pozdě, pak se dohaduje s Markem o peníze, patrně je včera prochlastal. Vyrážíme k Nilu, oslař po celou dobu hlasitě gestikuluje. Nasedáme do lodičky a jedeme na západní břeh. Tam na nás čeká asi 9 unavených oslíků - nás je 17, takže se zase dohadují a shánějí další zvířata po vesnici.

Číst dál...

Deníček - 13. až 15. den

13.den 12.5.2008: Dnes je ve snídani změna - je omeleta. S vojenským konvojem přejíždíme na Sinaj, to nám zabere celý den. Ve 22.30 přijíždíme pod Mojžíšovu horu, do 1.00 sedíme v restauraci a pak vyrážíme do hory. Máme s sebou průvodce, který jde jen v opánkách, když už hodně zakopává, tak si začne svítit mobilem. Ve 3.36 už sedíme v čajovně těsně pod vrcholem, spíme tak hodinu a jdeme čekat do fronty na východ slunce.

Číst dál...

Naše cestopisy

FOTO z CEST