Egypt v roce 2008

Deníček - 1. až 3. den

1.den 30.4.2008: V 18.30 pro nás přijíždí Eva a odváží nás na Ruzyň. Tam vše probíhá hladce, od CK dostáváme brožurky a trička. Let má 40 minut zpoždění, v letadle je příšerné vedro a vedle nás sedí smradlavej tlustej chlap.Do Káhiry přilétáme ve 2.40 místního času, po slabé hodině jsme odbaveni a spolu s průvodcem Markem odjíždíme do hotelu v centru. Hotel má nejlepší období dávno za sebou. Jdeme si na 2 hodiny lehnout.

2.den 1.5.2008: Vstáváme na 8.30 a jdeme na snídani. Místa je málo, personál začíná tahat židle z různých koutů. Je vejce, sýr, zavařenina, čaj a sladké rohlíky. Vyrážíme do Egyptského muzea, kde máme domluvenou přednášku od egyptoložky Hany Benešovské, která je kurátorkou výstavy k 50. výročí založení České Egypt. společnosti. Zjišťujeme, že napsala s prof. Vernerem knihu. Pak jedeme metrem (ženy mají vlastní vagon) na všechny možné kostely. Na zpáteční cestě kupujeme rohlíky a jdeme spát, abychom byli čilí na večerní družbu u piva. Večeříme v KFC, pivo je místní SAKARA - 10 G.

3.den 2.5.2008: Ráno byla snídaně hlášená na 6.30 - úplně stejná jako minulý den. Později zjišťujeme, že to bude takto celý zájezd a bude se lišit jen v barvě vajec. Odjíždíme mikrobusem do 250km vzdálené Alexandrie. Místní jezdí příšerně, nadjíždějí, podjíždějí, jezdí prostředkem. Přechody tady nejsou, každý přechází, kdy a kde mu to vyhovuje, včetně tříproudé silnice. Prostě se vejde mezi auta a tam se to ňák prokličkuje. V Alexandrii jsme začali Římským amfiteátrem s vilou ptáků, Pompejův sloup, Katbajova pevnost a Alexandrijská knihovna. Pak jsme se vraceli zpět do Káhiry a večer nás Marek vzal do šišérie (šišárny) na vodní dýmku. Každý jsme měli svou, obsluha pilně doplňovala uhlíky a tabák. Jeden náš kolega slibně zezelenal, ač je to kuřák. Výborně funguje karta na slevy pro mladý.

Naše cestopisy

FOTO z CEST