Egypt v roce 2008

Deníček - 7. až 9. den

7.den 6.5.2008: Vstáváme v 7.15. Dnes máme v plánu celodenní plavbu felukou po Nilu. V 9 jsme stále na hotelu, kapitán plachetnice zaspal a druhý se modlí. V 9.40 vyrážíme. Baťohy máme v podpalubí, boty nám naházeli do dvou popelnic. Na palubě udělali jedno velké letiště, tak se můžeme válet. Na slunci je hezkých 43 stupňů. Plavčík připravuje oběd, kapitán zahákoval kormidlo a šel něco dělat na příď. Lano se uvolnilo a my se začali točit. Peťa to nevydržel a šel neprodleně za kormidlo. Velmi obratně se vyhnul velké lodi a stal se miláčkem zájezdu. Ve 13.30 je oběd - udělali spoustu jídla - šťouchané brambory s mrkví s rajčatovou omáčkou, lilková pasta s česnekem, sýr a chleba. Jako zákusek meloun. Pak kapitána rozbolela hlava. Čekáme na vítr. V 16.30 konečně vyplouváme. Když dá Aláh, doplujeme do setmění. Je 18.30 a stále plujeme. Dostali jsme čaj se skořicí a mlékem, hrnky plavčík umyl v Nilu - to si užijeme. Kotvíme ve volné přírodě, jsou tady jen buvoli, žádnej obchod, takže nemáme vodu, jen pivo, které jsme si objednali na večer.
8.den 7.5.2008: Ráno, ještě když spíme, loď odráží. Plavčík dělá palačinky, jsme nadšení!! To nám zařídil Marko. Zarazíme u nějakého břehu, za chvíli přijede mikrobus, házíme bágly na střechu a jedeme do Kóm Omba - měli jsme sem doplout, ale ten vítr...Prohlížíme chrám a pak musíme s vojenským konvojem do Edfu a do Luxoru. Luxor je hodně prašné město a taky se tady hodně krade. Večer jdeme na šíšu - 3L a na carkadé (čaj z ibišku)- 2L.
9.den 8.5.2008: Ráno jdeme společně do Luxorského chrámu. Pak je indivindy program. My jsme šli po chrámu na bazar, ale uhnuli jsme z turistického na ten jejich - to bylo něco. Sice se nás snažili zastavit chabou větou,že cesta končí, ale my se nedali. Na večeři jdeme na hlavní třídu na košeri - jsou to 3 druhy těstovin, čočka, cizrna, cibule a červená omáčka - je to fakt výborné. Večer jedeme drožkami na světelnou show do Karnaku. Náš drožkař je zhulenej trávou a ten jeho kůň asi taky. Show byla dramatická a sugestivní.

Naše cestopisy

FOTO z CEST