Egypt v roce 2008

Deníček - 10. až 12. den

10. den 9.5.2008: Vrchol zájezdu!!! V 6 ráno jsme připraveni k odchodu, ale začíná se to komplikovat. Oslař přijde pozdě, pak se dohaduje s Markem o peníze, patrně je včera prochlastal. Vyrážíme k Nilu, oslař po celou dobu hlasitě gestikuluje. Nasedáme do lodičky a jedeme na západní břeh. Tam na nás čeká asi 9 unavených oslíků - nás je 17, takže se zase dohadují a shánějí další zvířata po vesnici. Malý kluk nám předvádí, jak umí osel pádit tryskem. Naši jsou nervozní. Mám přiděleného osla - je dost vysoký, asi budu na něj lézt ze židle. Židle tu není. První pán padá a sedlo má osel na břiše. Pádů je hodně. Peťa má malou oslici a vypadá jako Bolek Polívka na nízkém koni. Vyrážíme do skal. Osli si dělají co chtějí, zastavují, žerou kytky, házejí bobky, taky hýkají - pro jezdce fakt zážitek - úplně se prohýbají. První zastávka je ve vesnici umělců + 2 hrobky. Pokračujeme skalami do údolí králů. Oslíky zaparkujeme a scházíme dolů. Kupujeme lístky na Tutanchamona a 3 další hrobky dle vlastního výběru. V pravé poledne se štracháme k parkovišti oslíků. Na pořadí jsou chrám Hatšepsud, Medit Habu, Ramesseum, Memnonovy kolosy. Cestou se oslařovi udělalo špatně - buď leží nebo zvrací. Měníme oslaře. Konec je už v pohodě, jen nás od těch slámových sedel bolejí zadky.
11. den 10.5.2008: Dnes je přejezd s konvojem do Hurgády. Odpoledne platíme 20L jako vstup na pláž - no pláž... :-! Jsou to betonová oprýskaná mola se slunečníky. Každý hotel má betonem vymezený prostor tak 100m moře na šířku. Sem bychom tedy nejeli. Není se co divit, že všichni leží u bazénu.Večer jdeme do pizzerie, jsem tak hladová, že sním rajčata s mozzarelou.
12.den 11.5.2008: Ráno jedeme na šnorchlovací výlet za 90L na volné moře s obědem. Po snídani jdeme nafasovat ploutve a brýle se šnorchlem. Fotíme rybičky a korály. Je to nádhera. Nějak jsme se zapomněli namazat a jsme příšerně spálení. Spím na břiše od pěti večer až do rána.

Naše cestopisy

FOTO z CEST