Peruánské putování v roce 2005

Deníček - 22. až 24. den

22.den: Ráno jsme zabalili a šli opět do Čínské čtvrti, protože jsem chtěla raznici hvězdičku. Tři hodiny jsme hledali ten obchoďák! Nakonec jsme ho našli a mám ji! Potom jsme přejeli do čtvrti Miraflores, která je prý bezpečná, šli na oběd a k oceánu. V 16h jsme odjeli taxíkem na letiště, zaplatili tu příšernou odletovou taxu (28,25$/os), odbavili se. Let byl šílený, samá turbulence.

23.den: přistáli jsme v 14.15 v Madridu, je vedro. Odvezli nás do hotelu, byla dopravní zácpa, teď to vedro. Hotel Senator Grand Via je v centru, opravdu velice luxusní. Na pokoji je spousta dárků, na chodbě je vodopád, prosklený výtah, přístroj na čištění bot. Když nás viděli, tak nám řekli, že jeden kus z minibaru = 1,50 €. Jdeme do parku, popíjíme 0,50l dobré vody za 1,20€ - trochu jiné počty než v Peru. Couráme, jsou tady pouliční černošští prodavači, mají zboží na utěrce s provázkem do kříže, aby mohli jedním trhnutím obchod sbalit. Ve 23h jdeme spát, je dusno 32 C.

24.den: V 7.15 jedeme na letiště, let má zpoždění, ale stáhnul to ze dvou hodin na jednu. Měli jsme docela nahnáno, protože máme zaplacenou jízdenku do Čech přesně na hodinu a další bus jede až druhý den. Vše se podařilo a na Florenc pro nás přijela maminka.

Naše cestopisy

FOTO z CEST