Peruánské putování v roce 2005

Deníček - Rady, ceny, doprava

Přípravy na cestu do Peru:1. pořidili jsme Lonely Planet - PERU v češtině 500Kč2. koupili jsme letenky u Asiana travel – Vídeň-Madrid –Lima a zpět -25000Kč/ 1 osoba včetně poplatků3. koupili jsme jízdenky do Vídně u CK Geos – Praha-Vídeň a zpět – 990Kč/1 osoba. 

Místní doprava: Lima – Ica bus Ormeňo 45solIca – Nazca kolektivo 6 sol – 2 hodinyNazca – Arequipa bus Cruz del Sur – 68 solArequipa – Puno bus Sur Oriente – 15sol - 6 hod.Puno – Cusco 20sol - 8 hod.Cusco – Lima – letadlo spol. Tacna 76,1 $ 

Tipy: Opravdu tvrdě smlouvat, hlavně se naučit číslovky. Smlouvat vždy!!! Není od věci si s sebou vzít ponorný vařič Desinfekce – láhev slivovice, vypálit červa! Rukavice, Očkování proti žluté zimnici (pokud jedete do Amazonie, tak je to bezpodmínečně nutné)!!! A nezapomeňte se kouknout, že voda v odpadu odtéká proti směru hodinových ručiček!!!

Výlet na Nazca lines: Doporučujeme vzít si taxi(cca 4 sol) na letiště a kupte si letenku tam. Zaplatíte cca 35-40 dolarů vč. letičtní taxy. Je to stoprocentně nejlevnější varianta.

Naše cestopisy

FOTO z CEST